Kayo KT 50 MINI – nowy model dla najmłodszych

W ofercie Kayo jest dużo motocykli dla najmłodszych, w tym chociażby niewielkich rozmiarów Kayo KMB 50 z czterosuwowym silnikiem i elektryczne Kayo eKMB. Ale to nie koniec – właśnie premierę miało Kayo KT 50 MINI, nowa wersja lubianego modelu KT 50.

Kayo to nie tylko świetnej jakości quady, to także cała seria pojazdów dla dzieciaków. Obok uznanych na rynku modeli pit bike z silnikami czterosuwowymi, w ofercie znajdują się także lekkie mini crossy dla dzieci od 7. roku życia. Właśnie premierę miał nowy model w tej kategorii: Kayo KT 50 MINI.

Mini cross dla dziecka – Kayo KT 50 MINI

Zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych popularny jest motocross, w którym startują także najmłodsze dzieciaki. W odróżnieniu od offroadowych pit bike, w motocrossie znajdą się większe skoki i trudniejsze elementy terenowe. Do takiego zadania potrzeby jest odpowiedni sprzęt – tu wkracza Kayo KT 50 MINI.

Dzięki zastosowaniu silnika dwusuwowego, udało się ograniczyć wagę do poniżej 50 kg. Motocykl posiada automatyczną, bezstopniową skrzynię biegów, dzięki której nauka jazdy jest jeszcze łatwiejsza (oczywiście, nasze najmniejsze modele pit bike także posiadają skrzynie nie wymagające obsługi klamki sprzęgła). Poza tym KT 50 MINI posiada takie samo wyposażenie, w tym zawieszenie o dużym skoku, co model na większych kołach, czyli KT 50.

Wraz z niską wagą idzie łatwość prowadzenia. 7-latek powinien bez problemu poradzić sobie z podniesieniem czy wycofaniem KT 50 MINI. Najlepsze jest jednak to, że Kayo KT 50 MINI rośnie razem z dzieckiem. Młodszy, mniejszy rider może wystartować na kołach 12/10 cali i wraz ze wzrostem umiejętności wskoczyć na 14/12 cali.

Dla bezpieczeństwa i kontrolowanego podnoszenia umiejętności, ten niewielki dirt bike posiada regulację rolgazu pozwalającą ograniczyć prędkość przyspieszania motocykla.

Kayo KT 50 MINI – najważniejsze różnice

W odróżnieniu od modelu KT 50, MINI posiada koła w rozmiarze 12 cali z przodu i 10 cali z tyłu. Dzięki temu motocykl jest znacząco niższy i delikatnie lżejszy, więc idealnie wpisuje się w potrzeby początkujących motocyklistów.

Najważniejsze różnice:

  • Koła 12 cali z przodu, 10 cali z tyłu zamiast 14 cali z przodu i 12 z tyłu.
  • Siedzenie o blisko 10 cm niżej! (630 mm)

Mini cross pod choinką?

Zbliżają się Święta, a to idealny okres, aby sprawić przyjemność swojemu dziecku – zwłaszcza takiemu, które ma już doświadczenie z mini motocyklami. Kayo KT 50 MINI dzięki swojej niewielkie masie własnej, niskiemu siedzeniu i automatycznej skrzyni biegów sprawdzi się jako wstęp do wyczynowego sportu.

Kayo KT 50 MINI możesz kupić online z dostawą do domu lub u jednego z naszych autoryzowanych dealerów.

DOŁĄCZ DO EKIPY KAYO !

UDOSTĘPNIJ:

ZOBACZ: