Nowe Kayo 50 KMB 2024 – idealne na pierwszy motocykl dla dziecka

Zaktualizowana wersja Kayo 50 KMB na 2024 rok to przede wszystkim jeszcze więcej bezpieczeństwa, wygody serwisowania i zabawy. Poznaj idealny motocykl dla dziecka.

Na ten sezon Kayo 50 KMB zostaje zaktualizowane, a na liście modyfikacji pojawiło się kilka ważnych zmian. Kayo 50 KMB od dawna jest jednym z ulubionych motocykli pit bike dla dzieci w wieku do 6 lat i przede wszystkim rodziców, którzy szukają bezpiecznego pojazdu na pierwszy jednoślad dla swojego dziecka.

Kayo 50 KMB 2024 w pigułce:

  • Nowe plastiki z okleiną i siedzeniem
  • Nowa pianka ochronna na kierownice
  • Ulepszony rolgaz z regulacją prędkości
  • Tłumik końcowy ze stali nierdzewnej
  • Hamulce z mechanicznych na linkę zostały zmienione na hydrauliczne przód i tył
  • Regulacja łańcucha na bloczkach w wahaczu
  • Nowe półki kierownicy
  • Nowe manetki w kolorze pomarańczowym
  • Nowy typ podnóżków

Pierwszy motocykl dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Dzieci zaczynające przygodę z motocyklami powinno przede wszystkim czuć się komfortowo na jednośladzie. Dobrze, jeśli przyszły motocyklista jeździ już na rowerze, co powinno ułatwić znalezienie równowagi. Przede wszystkim jednak rodzic powinien spokojnie i bez pośpiechu pokazać, jak małym motocyklem hamować i przyspieszać.

Hamulce w modelu 2024 zostały wymienione ze sterowanych mechanicznie, a hamulce hydrauliczne. Dzięki temu klamka hamulca wymaga jeszcze mniejszej siły do operowania, co sprzyja stawiania pierwszych kroków.

Dobrze, jeśli dziecko dosięga nogami do ziemi i jest w stanie samodzielnie utrzymać pojazd w pionie. Z tego powodu Kayo 50 KMB posiada siedzenie na wysokości zaledwie 55 cm, a waga to 42 kg.

Łańcuch i zębatka powinny być osłonięte dla bezpieczeństwa. Zwróć uwagę też na zawieszenie. W bardzo tanich mini motocyklach z OLX zawieszenie „nie działa”, to znaczy nie amortyzuje, przez co jednoślad jest trudniejszy w prowadzeniu.

Najważniejsze? Bezpieczeństwo

Kayo 50 KMB posiada rolgaz z możliwością regulacji prędkości, dzięki czemu możesz dostosowywać motocykl do umiejętności swojego dziecka. Nic nie zastąpi jednak rozsądku… rodzica! Koniecznie kup dobrej jakości, markowy kask motocyklowy o odpowiednim rozmiarze, oraz dodatkowe ochraniacze. Jazda na pit bike nie jest niebezpieczna, ale co do zasady (tak samo jak na rowerze), bez kasku na jednoślad nie powinno się wchodzić.

KMB posiada nowe, wygodne podnóżki, dzięki czemu dziecko będzie mogło znaleźć stabilną pozycję za sterami. Zmieniono też piankę siedzenia, a na kierownicy znalazła się nowa pianka ochronna. Połączenie niskiej wagi i niskiego siedzenia z dobrej jakości zawieszeniem i hamulcami sprawia, że Kayo 50 KMB łatwo opanować.

Czterosuwowe jednostki napędowe, a w tym przypadku oczywiście z automatyczną skrzynią biegów, oferują przyjazną charakterystykę, są bezawaryjnie i zadowolą się małymi ilościami paliwa.

Kayo 50 KMB w promocyjnej cenie z okazji premiery

Do 14.02.2024 Kayo 50 KMB w specyfikacji 2024 dostępne jest w świetnej, promocyjnej cenie 4199 zł (o 700 zł taniej). To idealny czas, żeby przygotować się na nadchodzący sezon. A może podjąć decyzję o nowej przygodzie wraz ze swoim dzieckiem?

Zainteresowany/a?

Kup online lub Znajdź dealera

DOŁĄCZ DO EKIPY KAYO !

UDOSTĘPNIJ:

ZOBACZ: